Sajtóközlemény

2022-12-01 | Önkormányzat

Nem érdemes tartozni!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az Online Számla rendszer és az áfa bevallások adatainak összevetésével talált anomáliát három használtautó-kereskedő cégnél. Az ellenőrzéskor csaknem 390 millió forint értékben foglaltak le haszongépjárműveket.

A NAV kockázatelemzési rendszere ellenőrzésre javasolt egy autókereskedő céget, ugyanis az Online Számla rendszer adatait az áfa bevallásokkal összevetve komoly eltérés mutatkozott.

A cég a revízió hatására benyújtotta bevallásait, de tartozásait nem fizette meg. Az ellenőrzés alatt azonban képbe került két másik partnere is, akik szintén nem adtak be bevallásokat. A revizorok kiterjesztették a vizsgálatot, és mivel a három cég együttesen jelentős tartozást halmozott fel, elindult a végrehajtás is. A NAV végül 73 gépjárművet foglalt le, összesen csaknem 390 millió forint értékben.

A gépjárművek egy részét már értékesítették mintegy 100 millió forintért, de a többi lefoglalt jármű értékesítése is folyamatos.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

Közlemény letöltése PDF formátumban ITT.

Kapcsolódó hírek

2022-02-16

NAV hírek - Érkeznek a gépjárműadós iratok; SMS-ben is kérhető csekk a gépjárműadó befizetéséhez

Idén is a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) érkeznek a gépjárműadóval kapcsolatos értesítések, illetve határozatok a gépjárműadó fizetésre kötelezetteknek vagy képviselőjüknek. Az adó első részletét 2022. március 15-éig, a másodikat szeptember 15-éig kell befizetni.

2025-04-28

Vízhiány!

2025. április 29-én, kedden

2023-11-30

Polgármesteri felhívás az ingyenes gondosóráról

Hírarchívum

Polgármesteri
köszöntő

Érték a család. A becsületes munka, aminek van gyümölcse. Érték egy boldog pillanat, egy nyugodt este a barátokkal, nagy beszélgetés az idősebb generációval – akik persze még több értéket éltek már meg. Szeretem a hagyományokat. Az adott szó értékét és a közösség erejét. A fejlődés pedig csak úgy lehetséges, ha együtt akarjuk. Ha hiszünk abban, hogy az összefogásnak ereje van. És persze később mi adhatjuk majd tovább ezeket az értékeket azoknak, akiket a legjobban szeretünk, a gyerekeinknek. Tovább ⟫


Dr. Tüske Zoltán

Polgármester

Eseménynaptár

Nézze meg aktuális eseményeinket.
 

Településünk

Önkormányzat

Intézmények

Értékeink